Пасажирське судно Imperia

Компанія “Concord Shipbuilding” та Херсонський судноремонтний завод ім. Куйбишева здали пасажирське судно для прогулянок на 250 пасажирів проекту PV01 “Імперія”. Судно “Імперія”, компанії “Фос Шиппінг Менеджмент”, призначене для прогулянкових рейсів уздовж Чорноморського узбережжя. Спостереження за проектуванням та будівництвом проводила Верхньо-Волзька філія РРР (з 24.02.2022 з зазначеним регістром не співпрацюємо).

Проект судна PV01 розроблений “Морським Інженерним Бюро” та конструкторським бюро “Корвет” (м. Херсон).

Усього на судні 250 посадочних місць для пасажирів у ресторанах та на відкритих палубах 1-го та 2-го ярусів.

Довжина габаритна 45,03 м, довжина між перпендикулярами 43,20 м, ширина габаритна 14,05 м, розрахункова ширина 12,52 м, висота борту 2,82 м, осаду 2,28 м.

Судно має носовий край з похилим форштевнем, бак, транцевий кормовий край і рубку в середній частині. Головні двигуни розташовуються в кормі, житлові та службові приміщення – у носі. У кормі між палубами 1-го та 2-го ярусу розташовується плавальний басейн.

У надбудові першого та другого ярусу організовано ресторани. Ресторан на першому ярусі обладнаний сценою та гримерною. У ресторані на другому ярусі організовано VIP-зону. На відкритій палубі першого ярусу розташований танцпол зі своїм баром. У кормовій частині палуби другого ярусу обладнано басейн із місцем для відпочинку пасажирів.
Судно двовальне, швидкість експлуатації 11,0 вузлів.

Як головна енергетична установка на судні встановлюються два дизельні двигуни з номінальною потужністю 375 кВт, що працюють через реверс-редуктори на гвинти фіксованого кроку.

Допоміжна енергетична установка складається з двох дизель-генераторів потужністю 80 кВт та 50 кВт відповідно.

Автономність – 14 годин. Екіпаж (в т.ч. обслуговуючий персонал) – 17 осіб, кількість пасажирів – 250 осіб.

Судно “Імперія” було закладено 08.02.2007 року. Спущено на воду 29.05.2008 року. Здано 25.07.2008.

Теплохід “Імперія” – перше за понад десять років пасажирське судно, побудоване для перевезень пасажирів на прибережних лініях та морських прогулянок у містах – курортах Чорноморського узбережжя.

Цікаво відзначити, що вперше судна з таким самим призначенням (“Зоря” та “Зірниця”) були побудовані ще 1928 року на Одеському СРЗ. Вони могли перевозити до 235 пасажирів кожен. У 1934 році в Одесі була організована серійна споруда прогулянкових суден для курортів.

Після Великої Вітчизняної війни з’явилися знамениті серії “Ластівка”, “Діамант”, “Магнолія”, “Аркадія”, “Райдуга”, “Олександр Грін”, добре знайомі людям старшого покоління. До 1970 річний обсяг перевезень на суднах такого типу досяг 40 млн. пасажирів, причому 40% з них складали чорноморсько-азовські курортні та пляжні прогулянкові лінії.